14 marca 2019

Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie, zachęca do udziału w wystawie Tradycyjnej Podkarpackiej Pisanki Wielkanocnej. Wystawa ma charakter konkursowy i jest adresowana do dorosłych osób z województwa podkarpackiego.

To już kolejna edycja wystawy w Wojewódzkim Domu Kultury, której organizacji przyświeca cel kultywowania i podtrzymywania tradycji wielkanocnych. Warunkiem udziału w konkursie jest dostarczenie do WDK sześciu pisanek zdobionych techniką i wzornictwem tradycyjnym dla regionu Podkarpacia, w terminie do 20 marca bieżącego roku. Koniecznym jest by pisanki znajdowały się w papierowym opakowaniu, które należy podpisać imieniem i nazwiskiem. Nadesłane pisanki, będą prezentowane w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie w dniach od 2 do 13 kwietnia. Podczas podsumowania wystawy wyróżnieni uczestnicy otrzymają nagrody.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie, prócz nadesłania pisanek, jest wypełnienie karty zgłoszenia, która znajduje się na stronie internetowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie.

Arleta Blok