8 czerwca 2021

W Rzeszowie ostatni tydzień kampanii przed wyborami prezydenckimi, które odbędą się w najbliższą niedzielę 13 czerwca. O fotel prezydenta Rzeszowa ubiegają się : Konrad Fijołek, Ewa Leniart, Marcin Warchoł i Grzegorz Braun. Podczas organizowanych konferencji prasowych, kandydaci przedstawiają swoje założenia programowe

W czasie konferencji prasowej kandydat na prezydenta stolicy Podkarpacia, Grzegorz Braun, odniósł się do obchodów Dnia Samorządu Terytorialnego.

Wiceminister sprawiedliwości, kandydat na prezydenta Rzeszowa, Marcin Warchoł przekazał na rzecz Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 1 im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie, czek o wysokości pół miliona złotych. To pieniądze z Funduszu Sprawiedliwości na najpotrzebniejszy sprzęt.

Konrad Fiołek, który także startuje w wyborach prezydenckich, podsumował swoją kampanię dziękując za wsparcie mieszkańców.

Jeśli 13 czerwca żadnemu z czwórki kandydatów nie uda się zdobyć ponad połowy głosów mieszkańców, dwa tygodnie później odbędzie się druga tura wyborów.

 

 

 

 

Agnieszka Bojda