13 czerwca 2022

fot.pixabay

Wojewódzkie Centrów Zarządzania kryzysowego ostrzega przed wystąpieniem na terenie województwa Podkarpackiego burz z gradem oraz przed gwałtownymi wzrostami stanów wody.

Wojewódzkie Centrów Zarządzania kryzysowego ostrzega przed wystąpieniem na terenie województwa Podkarpackiego burz z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 30mm, lokalnie do 40 mm oraz porywów wiatru do 100 km/h. Możliwe również opady gradu. 

Brygadier Marcin Betleja rzecznik Podkarpackiego Komendanta Państwowej Straży Pożarnej przypomina o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas burzy.

 

Służby wojewody informują także, że w obszarach występowania prognozowanych opadów burzowych, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych, mogą wystąpić gwałtowne wzrosty poziomu wody i podtopienia. W zlewniach kontrolowanych, w przypadku wystąpienia szczególnie intensywnych opadów, istnieje możliwość przekroczenia stanów ostrzegawczych. Ostrzeżenia 2 stopnia dotyczą wszystkich powiatów. Alerty obowiązują dzisiaj od godz. 13 do 23.

Agnieszka Bojda