20 maja 2021

Spłata zadłużenia kredytowego zaciągniętego pod budowę sali gimnastycznej w Pogwizdowie Nowym, zwrot środków na zakup sprzętu komputerowego - to tylko niektóre korzyści płynące z podpisanego porozumienia pomiędzy gminą Głogów Młp. a Rzeszowem po poszerzeniu granic miasta o tereny z gminy Głogów Młp. Głogowska kasa gmina zyska prawie 3 mln zł.

Paweł Baj, burmistrz Głogowa Młp. powiedział w Radiu VIA, że zaoszczędzone pieniądze będą mogły być wykorzystane na inwestycje.

Paweł Baj powiedział w porannym programie, że na terenie gminy prowadzone są inwestycje drogowe. Nowe nawierzchnie zyskają odcinki dróg w Przewrotnem, Wysokiej Głogowskiej, Budach Głogowskich, Lipiu, Hucisku czy Rudnej Małej. Jak mówił burmistrz w porannym programie prace idą zgodnie z harmonogramem i powinny zakończyć się do września tego roku.

Nasz poranny gość dodał, że gmina stawia na poszerzenie terenów rekreacyjnych. Na ostatnim etapie przebudowy są trzy parki: w Rogoźnicy, Rudnej Małej i Głogowie Młp. Ich rewitalizacja możliwa jest dzięki pozyskaniu środków unijnych. Parki zostaną wzbogacone o siłownie na powietrzu, palce zabaw, miejsce do grilowania, a ich otwarcie zaplanowano na czerwiec.

Całość rozmowy posłuchaj tutaj

Małgorzata Oczoś-Błądzińska