16 sierpnia 2019

Prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc miał być ‚jedynką’ na liście Koalicji Obywatelskiej w okręgu rzeszowsko – tarnobrzeskim. Zmienił plany ulegając namowom różnych grup społecznych, by nadal pełnił funkcję prezydenta. Tadeusz Ferenc przyznaje, ze nie mógł podjąć innej decyzji niż ta, aby zrezygnować ze startu w wyborach. 

Paweł Poncyljusz, poseł trzech kadencji, jeden z twórców formacji Polska Jest Najważniejsza i przewodniczący klubu parlamentarnego tej partii, będzie liderem listy Koalicji Obywatelskiej w Rzeszowie. Kandydat zdecydował się na powrót do polityk i wierzy w to, że poradzi sobie z wyzwaniami. Po wygranej Paweł Poncyljusz planuje skupić się na na poprawie przemysłu obronnego, lotniczego i kosmicznego na terenie Podkarpacia i Rzeszowa. Paweł Poncyliusz deklaruje, że chce być kimś, kto zawalczy o sprawy regionu.  

Kandydat deklaruje również, że będzie prowadził aktywną kampanię wyborczą , a także że jest otwarty na ewentualne debaty z kontrkandydatami i merytoryczne rozmowy o tym, co Polaków dotyka o zdrowiu,gospodarce i programach społecznych.

Agnieszka Bojda