24 listopada 2018

„Szansa 21’’ Fundacja na rzecz osób z Zespołem Downa – tak brzmi nazwa nowej fundacji na terenie naszego województwa. Fundacja powstała, nie tylko po to by nieść pomoc osobom z Zespołem Downa. Celem organizacji jest również okazanie wsparcia rodzinom i opiekunom tych osób. Działalność będzie opierać się także na edukacji i podnoszeniu świadomości społeczeństwa, które w dalszym ciągu nie posiada odpowiedniej wiedzy na temat tej choroby genetycznej.

Powód powołania organizacji był prosty. Jak informuje Marek Skwara – Poprzez fundację chcemy dodawać ludziom otuchy i przekazywać informacje, których sami potrzebowaliśmy, gdy dowiedzieliśmy, że nasz syn cierpi na Zespół Downa. Priorytetem fundacji jest grupa wsparcia. Jak dodaje Agnieszka Skwara – Mamy za sobą pierwsze spotkanie z rodzicami chorych dzieci i planujemy kolejne.

Kontakt z Fundacją, można nawiązać poprzez portal społecznościowy Facebook, a także za pomocą strony internetowej wpisując w wyszukiwarkę ,,Szansa 21″ – Fundacja na rzecz osób z Zespołem Downa. 

 

 

 

 

Link : https://www.facebook.com/szansa21/

Fot: Agnieszka i Marek Skwara.

Arleta Blok