9 czerwca 2022

Poseł na Sejm RP, Pani Teresa Pamuła, Stowarzyszenie Kobiety Karpat z Prezes Krystyną Wróblewską na czele oraz Wójt Gminy Horyniec-Zdrój Robert Serkis organizują Piknik Rodzinny „Kobiety Karpat Ukrainie”, który odbędzie się 12 czerwca 2022 r. w godzinach 14.00 – 18.00 w Parku Zdrojowym w Horyńcu-Zdroju.

W związku z trwającą już ponad 3 miesiące wojną na Ukrainie oraz związaną z tym ludzką krzywdą, a przede wszystkim krzywdą małych dzieci, Kobiety Karpat postanowiły nie ustawać w swoich działaniach i nadal wspierać naszych wschodnich sąsiadów. Planowany Piknik Rodzinny ma być przede wszystkim wsparciem dla dzieci z Ukrainy, przebywającym na terenie naszego powiatu. Ma być również doskonałą okazją do integracji nas wszystkich, wspólnej zabawy i po długim okresie pandemii covid-19 możliwością spędzenia czasu wśród wielu atrakcji na świeżym powietrzu. Nie zapominajmy też o tym, że jest już prawie koniec roku szkolnego i naszym małym mieszkańcom powiatu należy się odpoczynek i doskonała zabawa, którą gwarantujemy! Podczas pikniku będą dostępne dla wszystkich dzieci darmowe dmuchańce, popcorn, wata cukrowa, bańki mydlane, malowanie twarzy, tańce, konkursy plastyczne, wokalne i inne, oczywiście z nagrodami, a także darmowe kiełbaski z grilla, bumberball, wspaniałe występy artystyczne, turniej piłki nożnej oraz niezwykłe Mobilne Centrum Edukacyjne Erazmus+, czyli małe Centrum Nauki Kopernik, które z pewnością zachwyci nie jednego młodego, ciekawego świata człowieka. Prócz tego dzieci będą miały szansę nauczyć się udzielania pierwszej pomocy, dzięki wykwalifikowanym ratownikom

z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego. Piknik Rodzinny „Kobiety Karpat Ukrainie” przyniesie niezapomniane przeżycia i wspaniałą zabawę! W najbliższą niedzielę zapraszamy rodziców z dziećmi do Horyńca-Zdroju!