25 maja 2019

W Parku Dworskim im. Anny i Stanisława Potockich w Rymanowie odbywa się dwudniowy Piknik Rodzinny „W blasku krzyża z ojcem Pio”. Dzięki Strefie Ojca Pio oraz Strefie Artystycznej organizatorzy starają się przybliżyć postać tego Świętego.

26 maja piknik wystartuje o godz. 14.00.

– Zaplanowaliśmy wstępy dzieci i młodzieży, które na co dzień doskonalą swe umiejętności w rymanowskim GOK oraz OREW, maluszków z okolicznych przedszkoli, a także koncert Wspólnoty Crucis Splendor. Zobaczymy też pokaz najmłodszych adeptów Pszczyńskiej Akademii Sztuk Walki, pokaz sztuczek piłkarskich i usłyszymy świadectwo Pana Piotra Oleksika – założyciela pierwszej w Polsce Akademii Freestyle Football – informuje Monika Wolska ze Wspólnoty Crucis Splendor.

Starsze dzieci organizatorzy zapraszają wraz z rodzicami do Strefy Sportu, gdzie odbędą się warsztaty Freestyle Football, a także konkursy przeciągania liny i skoków w workach. Dla smakoszy panie z okolicznych Kół Gospodyń Wiejskich przygotowały Strefę Łasucha pełną lokalnych przysmaków. Nie zabraknie też grillowanej kiełbaski i ciasta.

Podczas Pikniku odbędzie się kwesta na rozbudowę Sanktuarium Świętego Ojca Pio na Przeprośnej Górce.

-Pomysł organizacji pikniku pojawił się rok temu – wspomina Paulina Łożańska ze Wspólnoty Crucis Splendor.

Piknik potrwa do 20.00.

Małgorzata Lewicka-Kyc