5 maja 2020

Zawodnicy i sztab trenerski piłkarskiej PGE FKS Stali Mielec przeszli testy na obecność koronawirusa. W najbliższych dniach takie testy czekają również inne drużyny z naszego regionu.

Drużyna PGE FKS Stal Mielec pozostaje w izolacji sportowej, gdzie codziennie zdaje raport o swoim stanie zdrowia do koordynatora zdrowotnego klubu.

– W dalszym ciągu drużyna przebywa w izolacji sportowej. Dzisiaj są również przeprowadzane testy na koronawirusa, co umożliwi dalsze procedury w postępowaniu treningowym. Raporty przez ostatnie dwa tygodnie zostały cały czas uzupełniane poprzez wdrożone procedury przez PZPN. Do godziny 19:30 zawodnicy byli zobowiązani wysyłać codzienne raporty medyczne informujące o stanie zdrowia oraz o temperaturze swojego ciała – poinformował Łukasz Cierpich – Fizjoterapeuta i Koordynator Medyczny drużyny.

Zawodnicy mieleckiej Stali wracają do treningów w większych grupach.

– W ubiegłym tygodniu zostały przeprowadzone testy wydolnościowe. Były one troszeczkę inne niż ostatnio, ale wyniki da się porównać do tych, które robimy zawsze. Pozwalają one nam powiedzieć, że wszystko jest dobrze i zawodnicy w okresie tej kwarantanny wykonywali zalecenia i dzięki temu nie straciliśmy tej wydolności, która była. Dzisiaj mamy badania na koronawirusa, a już jutro według protokołu, który dostaliśmy odbędzie się trening w 4-osobowych grupach na boisku, gdzie dochodzi już piłka, czyli coś, co dla zawodników jest przez ostatni czas nowością. Samo bieganie, sam trening bez możliwości poczucia tej murawy i piłki jest zupełnie czymś innym – stwierdza Trener Dariusz Marzec.

Źródło: PGE FKS Stal Mielec

Piotr Mazurkiewicz