16 marca 2022

Rozpoczęła się sprzedaż biletów na koncert galowy 10. Ogólnopolskiego Festiwalu „Piosenka w Meloniku”. Gwiazdą wieczoru będzie Magda Steczkowska.

8 kwietnia w Rzeszowie rozpocznie się Ogólnopolski Festiwal Piosenki Aktorskiej, Filmowej i Musicalowej „Piosenka w Meloniku”, którego organizatorem jest Rzeszowski Dom Kultury. Do wydarzenia pozostało nieco ponad trzy tygodnie, ale już ruszyła sprzedaż biletów na Koncert Galowy Festiwalu, podczas którego wystąpią wszyscy nagrodzeni laureaci oraz specjalna gwiazda wieczoru.

Wyjątkowe widowisko artystyczne, które poprowadzi Robert Janowski, odbędzie się w sobotę 9 kwietnia o godzinie 18, w Instytucie Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Muzyczną gwiazdą wieczoru będzie Magda Steczkowska, która wspólnie z Robertem Janowskim oraz Arkiem Kłusowskim jest obecna w składzie tegorocznego Jury.

Magda Steczkowska to wokalistka i autorka tekstów, która przed rozpoczęciem kariery solowej współpracowała z największymi gwiazdami polskiej sceny muzycznej. Na swoim koncie ma pięć solowych płyt, a w grudniu 2021 roku ukazał się jej szósty album z najpiękniejszymi piosenkami o miłości zatytułowany „Nie tylko o miłości”. Artystka znana jest ponadto ze swojego udziału w licznych programach telewizyjnych, takich jak „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”, „Aplauz, Aplauz!”, „Przygarnij mnie” czy „Ameryka Express”.

Bilety na Koncert Galowy 10. Ogólnopolskiego Festiwalu „Piosenka w Meloniku” są dostępne stacjonarnie w siedzibie Rzeszowskiego Domu Kultury przy ul. Staromiejskiej 43a (od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-17:00) oraz internetowo na stronie www.rdk.rzeszow.pl.

10. Ogólnopolski Festiwal Piosenki Aktorskiej, Filmowej i Musicalowej „Piosenka w Meloniku” jest organizowany przez Rzeszowski Dom Kultury pod Honorowym Patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowego Centrum Kultury, Prezydenta Miasta Rzeszowa, Wojewody Podkarpackiego oraz Marszałka Województwa Podkarpackiego.

Małgorzata Oczoś-Błądzińska