2 listopada 2020

Fot. 3PBOT

Podkarpaccy terytorialsi intensyfikują swoje działania. Zwiększą zakres działań przede wszystkim w szpitalach.

W piątek żołnierze 3 Brygady Obrony Terytorialnej otrzymali wiadomość o natychmiastowym stawiennictwie. Jak powiedział na naszej antenie dowódca płk Dariusz Słota niemal 100 proc. żołnierzy odpowiedziało na wezwanie. Terytorialsi zwiększą zakres działań przede wszystkim w szpitalach. Mają odciążyć lekarzy i pielęgniarki, aby kadra medyczna mogła zająć się udzielaniem pomocy najbardziej potrzebującym. Do tej pory pomagali medykom w pięciu placówkach na Podkarpaciu.

Płk Słota dodał, że żołnierze brygady są także gotowi wesprzeć działania przy tworzeniu tymczasowego szpitala w województwie podkarpackiego. Brygada skieruje też żołnierzy do wszystkich funkcjonujących punktów wymazowych, gdzie zajmą się oni pobieraniem materiału biologicznego na obecność koronawirusa. W tym kierunku prowadzane są już dodatkowe szkolenia.

Żołnierze brygady wspierają także podkarpackich policjantów w działaniach kontrolnych osób przebywających na kwarantannie. Jak zapewnił na naszej antenie dowódca 3 brygady Wojsk Obrony Terytorialnej płk Dariusz Słota żołnierze nadal będą pomagać seniorom. Tam gdzie będzie potrzeba zrobią zakupy i dowiozą żywność.

Małgorzata Oczoś-Błądzińska