2 września 2021

Kolejny raz w tym roku żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej decydują się nieść pomoc tam, gdzie potrzeba jest największa.

 Odpowiadając na apel Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa tym razem podkarpaccy terytorialsi w Dębicy organizują zbiórkę krwi, by w tym trudnym czasie uzupełnić zmniejszające się z dnia na dzień zapasy.

Odpowiadając na apel Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie, w najbliższą sobotę tj. 4 września na Rynku w Dębicy żołnierze 3.PBOT oddadzą krew. Na hasło „Terytorialsi mają pomoc we krwi” żołnierze brygady reagują natychmiast. To zawołanie przyświeca Wojskom Obrony Terytorialnej od początku powstania piątego rodzaju Sił Zbrojnych RP. Taka pomoc lokalnym społecznościom wpisuje się w pełni w misje oraz zadania naszej formacji. Dlatego z głębi serca, dla swoich bliskich, sąsiadów i społeczeństwa w najbliższą sobotę krew odda blisko 60 żołnierzy. Zbiórka potrwa od godz. 8.00 do 14.00.

Żołnierze Podkarpackiej Brygady OT swoim przykładem chcą zachęcić wszystkich mieszkańców Podkarpacia do tego, by nie rezygnowali ze wsparcia Regionalnego i Terenowych Centrów Krwiodawstwa w tym wyjątkowo trudnym czasie. Tylko w ostatnich miesiącach terytorialsi wspierali akcje zbiórki krwi na Podkarpaciu biorąc udział w następujących projektach: „Terytorialsi mają pomoc we Krwi”, „SpoKREWnieni Służbą”, „Apel – Krew”, „Ognisty Ratownik – Gorąca Krew”, „Kropla drąży skały”, „Krwioobieg Terytorialsa” czy też „100 litrów krwi na 100 lecie Niepodległości”. W sumie od 2017 roku żołnierze z 3. PBOT wykonali 3614 donacji a do banku krwi wpłynęło ponad 1626 litrów krwi.

 

Iwona Kosztyła