23 lutego 2022

W zawiązku z konfliktem rosyjsko-ukraińskim sytuacja jest monitorowana i przygotowywane są procedury działań w razie ewentualnych ruchów migracyjnych.

Jak czytamy w komunikacie prasowym MSWiA „Polska przygotowuje się na rożne scenariusze w związku z napięta sytuacją pomiędzy Rosja a Ukrainą. Jednym z nich są działania wojewodów związane z ewentualnym napływem uchodźców z Ukrainy, którzy z powodu możliwego konfliktu, mogą szukać w naszym kraju bezpiecznego schronienia”. MSWiA zapewnia, że w resorcie działa zespół, który opracowuje rozwiązania kompleksowo uwzględniające rozwój sytuacji w ramach konfliktu rosyjsko-ukraińskiego.

Wojewoda podkarpacki jest w stałym kontakcie z ministerstwem. Regularnie odbywają się posiedzenia zespołu zarządzania kryzysowego – słyszymy w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim.

Jak informuje MSWiA prowadzony jest stały monitoring sytuacji i w związku z potencjalnym zwiększeniem ruchów migracyjnych przygotowywane są procedury zgodnie z Krajowym Planem Zarządzania Kryzysowego.

Małgorzata Oczoś-Błądzińska