4 maja 2022

Zakres interwencji strażaków jest dziś bardzo szeroki. Zawsze jest to służba ludziom. Tak o pracy strażaków mówił w Radiu VIA nabryg.Andrzej Babiec, Podkarpacki Wojewódzki Komendant Państwowej Straży Pożarnej.

Każdego dnia czuwają nad bezpieczeństwem mieszkańców, walcząc z ogniem i pomagając rannym w wypadkach. 4 maja, we wspomnienie świętego Floriana, obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Strażaka.

Nadbryg. Andrzej Babiec Podkarpacki Komendant Państwowej Straży Pożarnej mówił w Radiu VIA, że zakres interwencji strażaków jest dziś bardzo szeroki. Zawsze jest to służba ludziom – dodał.

Nabryg. Babiec powiedział, że strażacy dysponują już nowoczesnym sprzętem, co ułatwia prowadzenie skutecznych działań ratowniczych. W podkarpackim garnizonie służbę pełni ponad 1800 strażaków w 4 komendach miejskich, 17 powiatowych. W regionie jest 28 jednostek ratowniczo-gaśniczych. W swoich działaniach ratowniczych wspierani są przez strażaków ochotników. Nasz poranny gość powiedział, że podczas naborów do służby nie brakuje kandydatów.

Wg badań CBOS, straż pożarna cieszy się dużym zaufaniem społecznym. 94 porc. Polaków darzy strażaków poważaniem. W tym roku obchodzone jest 30-lecie Państwowej Straży Pożarnej.

Małgorzata Oczoś-Błądzińska