3 sierpnia 2022

W najbliższą sobotę i niedzielę odwiedzający Rzeszowskie Piwnice będą mieli okazję spróbować tradycyjnych przysmaków z Podkarpacia. Rzeszowskie Piwnice zapraszają na standardowe przejścia z nietypową atrakcją.

Regionalne przysmaki to nieodłączny element podróży, a Podkarpacie może pochwalić się wybornymi smakami i o to także pytają turyści – mówi Joanna Dul-Cichy z Rzeszowskich Piwnic.

Dla wszystkich zwiedzających bez względu na wybór ścieżki zwiedzania przygotowane będą przekąski z regionalnych produktów.

Odwiedzający będą mieli okazję spróbować gomółek, proziaków czy tradycyjnej pajdy wiejskiego chleba ze smalcem. Za przygotowanie regionalnych przekąsek odpowiedzialne jest Stowarzyszenie Zagroda Handzlowianka (powiat łańcucki). Działalność Stowarzyszenia doceniło Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi zamieszczając ich wyroby na Liście Produktów Tradycyjnych, m.in. : ser biały z Handzlówki, handzlowską serwatkę wielkanocną, handzlowską bułkę pszenną i ogórki kiszone z Handzlówki.

Rzeszowskie Piwnice oferują dwie ścieżki zwiedzania; „Obrazy Historii” – tradycyjna forma zwiedzania, gdzie eksponaty – monitory służą do przedstawiania informacji oraz „Interaktywna Legenda” połączenie zagadnień historii miejsca wraz z grami, jedyna ścieżka grywalizacji w Polsce.  Piwnice można zwiedzać w godz. 10-19.

 

Małgorzata Oczoś-Błądzińska