17 września 2018

Europejskie Dni Dziedzictwa obfitują w wiele kulturalnych wydarzeń. Jednym z nich były ,,Podkarpackie Wędrówki” które odbyły się w ubiegły weekend. W ramach tego spotkania, najmłodsi uczestnicy recytowali wiersze o bogactwie województwa Podkarpackiego.

Ponad 400 podkarpackich przedszkolaków recytowało wiersze na podstawie II części książki ,,Podkarpackie wędrówki dla przedszkolaków.” Autorem poradników podróżniczych jest Jan Marković z Podkarpackiego Stowarzyszenia dla Aktywnych Rodzin.

Wydarzenie obfitowało także w przeróżnego rodzaju zabawy dla małych uczestników i ich rodzin.
Dla chętnych zostały zorganizowane rozgrywki na wielkoformatowej grze planszowej z nagrodami. Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin, zachęca także do nabycia Podkarpackiego Paszportu Rodzinnego – jest to książeczka, w której znajdują się krótkie opisy podkarpackich atrakcji i miejsce na to, żeby po odwiedzeniu tych atrakcji wbić pieczątkę. Dzieci oraz ich rodziny, które wypełnią taką książeczkę powinny się zgłosić do naszego stowarzyszenia, gdzie otrzymają nagrody – informuje Jan Marković z Podkarpackiego Stowarzyszenia dla Aktywnych Rodzin.

Informacje o możliwości nabycia takiego paszportu, pojawią się na stronie : http://psar.pl/

Przegląd Artystyczny ,,Podkarpackie Wędrówki”, został zorganizowany przez Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa.

Arleta Blok