22 lipca 2018

Poland Business Run po raz pierwszy w Rzeszowie. To największa charytatywna sztafeta biznesowa, która środki z zapisów przekazuje na pomoc osobom z niepełnosprawnością ruchową.

W tym roku do akcji dołącza Rzeszów. 2 września wystartuje w stolicy Podkarpacia 100 pięcioosobowych zespołów. Każdy zawodnik będzie miał do pokonania przyjazny dystans 3,5 km. – Start i meta zlokalizowane będą na rzeszowskim Rynku. Trasę biegu poprowadzono ul. Słowackiego, Dymnickiego, 3 Maja i al. Lubomirskich, dalej ul. Szopena, przez Olszynki, a następnie bulwarem wzdłuż Wisłoka i dookoła Cmentarza Starego al. Piłsudskiego, ul. Targową i Naruszewicza. Biegacze wrócą na rynek ul. Kreczmera, Targową i Mickiewicza. – mówi prezes Fundacji Poland Business Run Agnieszka Pleti.

W Poland Business Run angażują się tysiące osób – biegacze, wolontariusze, ambasadorzy i sponsorzy. Szczytny cel, promocja aktywnego stylu życia, a przy okazji integracja pracowników polskich firm sprawiły, że impreza cieszy się dużym zainteresowaniem.

W 2017 r. udało się zebrać ponad 1,6 mln złotych na pomoc w zakupie protez i sfinansowaniu rehabilitacji dla osób z niepełnosprawnych ruchowo. W tym roku, m.in. dzięki zaangażowaniu kolejnego miasta, może być jeszcze lepiej.

Organizatorzy liczą na zaangażowanie mieszkańców i frekwencję na starcie. Zapisy trwają. Opłata startowa za 1 drużynę wynosi 350 zł netto. Rejestracja odbywa się poprzez stronę: polandbusinessrun.pl

Agnieszka Radochońska-Kloc