2 maja 2022

Fot.KWP Rzeszów

Długi majowy weekend, to jak co roku czas wypoczynku, ale jednocześnie wzmożonego ruchu na drogach. W tym roku policyjne działania "Majowy Weekend 2022" potrwają do wtorku

Policja apeluje o zachowanie ostrożności na drogach podczas trwającej majówki. Jak informuje kom. Paweł Grześ z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, na podkarpackich drogach policjanci zatrzymali 37 nietrzeźwych kierowców. 

 

W czasie długiego weekendu policja przeprowadza więcej kontroli drogowych w ramach akcji „Bezpieczna Majówka”. Policjanci podczas kontroli zwracają uwagę między innymi na trzeźwość kierujących, przestrzeganie limitów prędkości oraz niebezpieczne manewry na drodze.

 

Jak podkreśla kom. Grześ ruszając w daleką podróż warto pamiętać, że kierowca powinien być wypoczęty.

W czasie majówki obowiązują ograniczenia poruszania się ciężarówek. Zakaz dotyczy pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 12 ton 2 maja w godzinach od 18 do 22. a także 1 i 3 maja w godzinach od 8 do 22. Wyjątkiem od zakazu są między innymi ciężarówki przewożące żywe zwierzęta i artykuły szybko psujące się.

Agnieszka Bojda