15 lipca 2021

"Czerwone Światło - STOP w Rzeszowie" - pod takim hasłem policjanci drogówki prowadzą dziś akcję w Rzeszowie.

Działania prowadzone były na skrzyżowaniu ul. Witosa z ul. Wyspiańskiego i Krakowskiej z Aleją w Wyzwolenia. Funkcjonariuszom pomagał dron, który z powietrza monitorował sytuację na drodze i sprawdzał czy kierowcy stosują się do sygnalizacji świetlnej.

Komisarz Paweł Grześ z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, który koordynował akcją powiedział, że tego typu akcje są potrzebne, ponieważ przejeżdżanie na czerwonym świetle należy do częstych przewinień kierowców.

Komisarz Paweł Grześ przyznaje, że kierowcy którzy przejeżdżają na czerwonym świetle a zostaną zatrzymani przez policjantów często tłumaczą się pośpiechem.

Funkcjonariusze zwracali uwagę nie tylko na kierowców łamiących przepisy, ale także na pieszych.

Tylko w ciągu dwóch godzin policjanci zanotowali 15 wykroczeń. 6 kierowcom, którzy przejechali przez skrzyżowanie na czerwonym świetle wystawili mandaty, a 9 pouczyli.

Przypominamy: za przejazd na czerwonym świetle grozi mandat karny nawet do 500 zł i 6 punktów karnych, a za przejście na czerwonym świetle pieszy możne spotkać się z grzywną w wysokości 100 zł.

Małgorzata Oczoś-Błądzińska