8 lipca 2021

Policjanci po raz kolejny stworzyli mapę wypadków, by informować kierowców o zdarzeniach i miejscach niebezpiecznych.

Każdego dnia, przez okres wakacji, na stronie policja.pl, w mediach społecznościowych oraz na stronach administrowanych przez jednostki Policji, prezentowana jest mapa Polski z liczbą wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym. Jak mówi kom. Paweł Grześ z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie aktualizacja mapy, w tym wizualizacja, ma zwrócić uwagę na skalę tragedii do jakich dochodzi na drogach i skłonić do refleksji.

Aktualnie na Podkarpaciu figuruje jeden punkt, po tragicznym zdarzeniu, do którego doszło w Stalowej Woli. W wypadku zginęły 2 osoby. Komisarz Paweł Grześ przyznaje, że w naszym regionie są miejsca w których na przestrzeni ostatnich lat dochodziło do tragicznych zdarzeń.

Mapa jest na bieżąco aktualizowana. A policja przypomina, że za każdym punktem zaznaczonym na mapie, kryje się ludzka tragedia. Każde, nawet z pozoru błahe zignorowanie przepisów, brawura, zlekceważenie senności czy zmęczenia mogą być przyczyną tragedii na drodze. Uważać należy niezależnie od pogody, choć kom. Grześ przyznaje że w upalne dni za kierownicą szybciej dokucza nam zmęczenie.

Zobacz policyjną mapę wypadków tutaj

 

Małgorzata Oczoś-Błądzińska