18 stycznia 2022

W związku z trwającymi feriami zimowymi, policjanci ruchu drogowego w całym kraju podejmują działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa wyjeżdżającym na wypoczynek. Dużą uwagę mundurowi zwracają na kontrolę autobusów oraz kierowców wiozących dzieci i młodzież na zimowy wypoczynek

Policjanci ruchu drogowego, aby zapewnić bezpieczeństwo podróżującym, działania Bezpieczne ferie 2022 będą prowadzić do końca lutego, mówi podkom. Dominika Kopeć z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

 

Policjantów można spodziewać się także w różnego rodzaju potencjalnie niebezpiecznych miejscach. Oprócz stanu technicznego i wyposażenia pojazdów, funkcjonariusze będą zwracali uwagę na zapisy tachografów celem sprawdzenia norm czasu odpoczynku i kierowania. Policja przypomina także , że istnieje możliwość sprawdzenia autokaru wyjeżdżającego w trasę. Funkcjonariusze drogówki skontrolują stan techniczny pojazdu, uprawnienia kierowcy czy stan jego trzeźwości. Listę miejsc, w których odbywają się takie kontrole można sprawdzić na stronie policja.pl.

Agnieszka Bojda