28 października 2020

50 wolontariuszy z Rzeszowa zgłosiło się już do pomocy osobom starszym w ramach Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów.

Rządowy program ma na celu niesienie pomocy seniorom, którzy w obecnej sytuacji epidemicznej są najbardziej narażeni na poważne konsekwencje dla zdrowia spowodowane COVID-19. W Rzeszowie program realizuje Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Jak mówiła na naszej antenie dyrektor Irena Marszałek-Czekierda pomoc adresowana jest do seniorów samotnych, którzy nie mogą liczyć na pomoc rodziny. Mogą poprosić o zrobienie zakupów, wykupienie leków z apteki, umówienie wizyty lekarskiej czy wizyty w urzędzie, wyprowadzenie psa.

Program został uruchomiony w piątek 23 października i do dziś o pomoc poprosiło 49 seniorów z Rzeszowa. W ramach Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów uruchomiono specjalną infolinię. Dzwoniąc pod numer telefonu 22 505 11 11, osoby w wieku powyżej 70 lat, a w szczególnych przypadkach również młodsze, będą mogły uzyskać niezbędną pomoc w czasie pandemii. Natomiast wolontariusze, którzy chcą pomagać seniorom mogą zgłosić się przez internet wypełniając ankietę na stronie www.wspierajseniora.pl lub osobiście w ośrodku pomocy.

Małgorzata Oczoś-Błądzińska