23 marca 2021

Potrzebna pomoc dla pani Marty z miejscowości Korytniki koło Przemyśla. Pożar zniszczył mieszkanie niepełnosprawnej 50-latki. Trwa zbiórka pieniędzy na jego odbudowę. W akcję zaangażowali się mieszkańcy miejscowości i parafia.

Mieszkanie pani Marty, niedawno wyremontowane, spłonęło doszczętnie w pożarze, do którego doszło w lutym. 50-letnia niepełnosprawna kobieta straciła niemal wszystko. Udało się uratować zaledwie kilka mebli, zniszczenia są ogromne – opowiada siostra pani Marty. Kobieta z poparzeniem dróg oddechowych trafiła do szpitala. Jednak teraz nie ma do czego wrócić. Lokalna społeczność zorganizowała zbiórkę pieniędzy na prace remontowe. W pierwszej kolejności trzeba naprawić dach, bo pożar zniszczył więźby dachowe i dach. Ksiądz proboszcz przeznaczył niedzielną tacę. W pomoc włączyły się także okoliczne parafie  – mówi sołtys Korytnik Bożena Kurasz.

Wstępnie straty straty oszacowane zostały na ok. 60 tys zł. Część prac porządkowych udało się już wykonać. Pan Krzysztof, siostrzeniec pani Marty, oczyścił mieszkacie ze zgliszczy. Potrzeba materiałów i fachowców, którzy wykonają najpilniejsze prace, zwłaszcza w instalacjach. Pomieszczenia są wyczyszczone, ale do wymiany jest cała elektryka i hydraulika – mówi pan Krzysztof. W pożarze zniszczone zostało wyposażenie mieszkania.  Dlatego potrzebne są meble, panele podłogowe, sprzęt AGD, a także okna.

Zbiórka pieniędzy, którą zorganizowani mieszkańcy Korytnik prowadzona jest na portalu zrzutka.pl Zobacz tutaj

Konto do zbiórki pieniędzy udostępniła także Fundacja Matki Małgorzaty Szewczyk

64 1240 1574 1111 0011 0507 9380 z dopiskiem „Pomoc dla Marty”.

Osoby, które chciałyby przekazać materiały rzeczowe proszone są o kontakt z naszą redakcją.

Posłuchaj reportażu:

Małgorzata Oczoś-Błądzińska