22 lipca 2022

fot.pixabay

711 przedsiębiorców zadeklarowało chęć zatrudnienia m.in. obywateli Ukrainy na 1 979 stanowiskach pracy.

Poszukiwane są osoby z uprawnieniami (np. kierowcy, operatorzy koparko-ładowarek, wózków widłowych, jezdniowych, spawaczy) ze znajomością języka polskiego w stopniu podstawowym. Dla mężczyzn głównie w branży budowlanej, przemysłowej, metalowej, samochodowej, transportowej (kierowcy), branży związanej z obróbką drzewną, spawaczy, ślusarzy, pracowników przemysłu mięsnego, hydraulików. Dla kobiet przede wszystkim w branżach fizjoterapeutycznej, kosmetycznej, fryzjerskiej, gastronomicznej, hotelarskiej, rolniczo-sadowniczej, handlowej i krawieckiej. Tak wynika z komunikatu Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie.

Na podkarpackim rynku pracy jest również zapotrzebowanie na farmaceutów, pielęgniarki, stomatologów, pomoce stomatologiczne, fizjoterapeutów, specjalistów z branży IT, przedszkolanki, nauczycieli języka angielskiego i języka ukraińskiego.

W podkarpackich urzędach pracy zostało zarejestrowanych ogółem 1 661 obywateli Ukrainy, w tym jako bezrobotnych 1 595 oraz poszukujących pracy 66 osób.

Do tej pory z propozycji urzędów pracy skorzystało 638 obywateli Ukrainy, w tym do pracy zostało skierowanych 150 osób, na staż 372, na prace interwencyjne 76 i roboty publiczne 40 osób.

 

 

Małgorzata Oczoś-Błądzińska