2 lutego 2022

Prestiżowy certyfikat doskonałości w zakresie kardioonkologii za działalność naukowo-badawczą IC-OS Centers of Excellence Certification, przyznany przez Międzynarodowe Towarzystwo Kardioonkologiczne z siedzibą w Stanach Zjednoczonych, trafił do Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 1 im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie.

To ogromne wyróżnienie dla naszego ośrodka – mówi kardiolog dr hab. n. med. Katarzyna Styczkiewicz, prof. Uniwersytetu Rzeszowskiego, aplikująca o wspomniany certyfikat. Certyfikat doskonałości nobilituje szpital i stawia go o poprzeczkę wyżej w standardzie opieki kardioonkologicznej zapewnianej pacjentowi. Dodatkowo, dla mnie i dla Uniwersytetu zwiększa szanse na uzyskanie finansowania planowanych od dawna projektów i dalszych badań naukowych, także z ośrodkami zagranicznymi – dodaje prof. Styczkiewicz.

Aby otrzymać certyfikat należało spełnić wiele kryteriów, między innymi: wykazać określoną liczbę publikacji, badań naukowych i działalność dydaktyczną z zakresu kardioonkologii, przedstawić program opieki kardioonkologicznej nad pacjentem onkologicznym w celu podniesienia jakości jego leczenia.

Certyfikat doskonałości został przyznany po raz pierwszy w historii Międzynarodowego Towarzystwa Kardioonkologicznego. Z Polski otrzymały go tylko 2 ośrodki. Certyfikat jest nadawany na okres 3 lat.

 

 

 

Małgorzata Oczoś-Błądzińska