16 stycznia 2020

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. oddaje do użytku przedsiębiorców halę produkcyjno-magazynową w Stalowej Woli. Obiekt przy ulicy Kasprzyckiego ma powierzchnię ponad 11,5 tys. m kw, zaplecze socjalno-biurowe i 160 miejsc parkingowych.

W wybudowanym obiekcie blisko 10 tys. m kw. przeznaczonych zostało na trzy niezależne strefy produkcyjne, o powierzchniach 5 tys. m kw., 3 tys. m kw. i 2 tys. m kw. Na biura i pomieszczenia socjalne przypada przestrzeń 1,6 tys. m kw. Oprócz budynku przy ulicy Kasprzyckiego na 3,4 ha działce powstał parking ze 160 miejscami postojowymi.

Nasze zaangażowanie w Stalowej Woli ma kompleksowy charakter. Jesteśmy związani z tym rejonem nie tylko przez obszar inwestycyjny podstrefy Stalowa Wola należącej do tarnobrzeskiej strefy ekonomicznej, ale także przez projekty realizowane we współpracy z miastem. Dobrym przykładem jest Program Fabryka. W jego ramach wspólnie utworzyliśmy spółkę, dzięki której w przyszłości przy ulicy Jana Pawła II powstanie nowoczesne centrum usług biznesowych powiedział Paweł Kolczyński, wiceprezes Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. W tym mieście jest duży potencjał, a tradycje Centralnego Okręgu Przemysłowego są ciągle żywe. Pewnie dlatego projekt przy ulicy Kasprzyckiego udało się zakończyć wcześniej niż zakładał to harmonogram – dodał Kolczyński.

Oddanie obiektu do użytku i odsłonięcie tablicy pamiątkowej odbyło się przy udziale prezydenta RP Andrzeja Dudy. Podczas wizyty w Stalowej Woli prezydent zainaugurował również Polską Wystawę Gospodarcza zatytułowaną „Od COP do Gospodarki 4.0”, która odbyła się w nowopowstałej hali ARP S.A. Wzięło w niej udział prawie 70 firm z kraju, działających m.in. w przemyśle ciężkim, motoryzacyjnym, spożywczym.

Źródło: ARP S.A.

Piotr Mazurkiewicz