16 czerwca 2021

20 czerwca rozpoczyna się Muzyczny Festiwal w Łańcucie

Po raz 60. Muzyczny Festiwal w Łańcucie organizuje Filharmonia Podkarpacka im. Artura Malawskiego w Rzeszowie. Ze względu na pandemię koronawirusa, będzie miał on formułę hybrydową. W programie znajdą się zarówno koncerty na żywo w zabytkowych wnętrzach Muzeum Zamku w Łańcucie i Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie oraz plenerze, jak i transmisje wcześniej zarejestrowanych występów tych artystów, którzy nie będą mogli zjawić się na Podkarpaciu osobiście – mówiła w porannym programie Radia VIA prof. Marta Wierzbieniec, dyrektor Festiwalu i Dyrektor Filharmonii Podkarpackiej.

Koncert inauguracyjny, który odbędzie się w niedzielę 20 czerwca, odbędzie się w sali koncertowej Filharmonii Podkarpackiej. Będzie można usłyszeć artystów włoskich orkiestry – Virtuosi Alla Scala, o których organizatorzy festiwalu zabiegali od dwóch lat. Koncert powstał w Mediolanie, a melomanii usłyszą go na festiwalu, a dodatkowo orkiestrę w Filharmonii poprowadzi sam Massimiliano Caldi – mówiła prof. Wierzbieniec.

Prof. Marta Wierzbieniec powiedziała, że program jubileuszowej edycji festiwalu obejmuje przekrój form muzycznych. Będą także arie operowe i najpiękniejsze polskie piosenki.

Festiwal Muzyczny w Łańcucie potrwa do 2 lipca.

Zobacz program Festiwalu tutaj

Patronat medialny nad Festiwalem sprawuje Radio VIA.

 

 

 

 

 

Małgorzata Oczoś-Błądzińska