14 listopada 2019

W programie m.in. konsultacje z lekarzem dermatologiem, badania EKG z opisem, spirometria i wiele innych.

W sobotę 16 listopada od godz. 9.00 do 13.00 w ZOZ nr 2 w Rzeszowie Panowie będą mogli wykonać szereg bezpłatnych badań profilaktycznych.

Na czas sobotniej akcji organizator przygotował dla pacjentów m. in. konsultacje z lekarzem dermatologiem, który za pomocą dermatoskopu sprawdzi wszelkie zmiany skórne i znamiona.

Na miejscu będzie obecny również dietetyk, który przy użyciu specjalistycznej wagi dokona pomiarów indeksu masy i składu ciała (BMI). Następnie trener personalny na podstawie uzyskanych wyników pomoże dobrać Panom odpowiednie ćwiczenia.

Panowie będą mogli wykonać również badanie EKG, którego wynik zostanie zinterpretowany przez lekarza specjalistę.

Z kolei w gabinecie zabiegowym będzie można wykonać pomiary ciśnienia i cukru we krwi oraz zrobić testy na obecność bakterii helicobacter pylori, która wywołuje m.in. wrzody żołądka. Panowie będą mieli też okazję do zrobienia bezpłatnej spirometrii.

Oprócz tego, dla wszystkich chętnych, doświadczony ratownik medyczny przeprowadzi kurs udzielania pierwszej pomocy, ze szczególnym uwzględnieniem ofiar wypadków drogowych.

Dodatkowo, Panowie, którzy w sobotę zgłoszą się do przychodni, będą mogli otrzymać bony na wybrane badania z rabatem do 65%. Badania objęte zniżką to: usg moszny, usg jamy brzusznej z oceną prostaty oraz badania laboratoryjne – borelioza, lipidogram, PSA i morfologia z OB.

Sobotnia akcja jest częścią kampanii profilaktycznej „Zdrowa rodzina na jesień”, skierowanej do rodzin z Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego. Celem akcji jest promocja zdrowia i zachęcenie mieszkańców do wykonywania bezpłatnych badań profilaktycznych.

Iwona Kosztyła