11 czerwca 2020

Szczerze współczuję, gdy zamiast należnych wyrazów uznania i wdzięczności spadają na Pana i Pana Najbliższych oskarżenia i insynuacje - napisał bp Romuald Kamiński do ministra zdrowia. Przewodniczący Zespołu KEP ds. Służby Zdrowia zapewnił Łukasza Szumowskiego, że wspiera jego wysiłki na rzecz walki z pandemią.

Przewodniczący Zespołu Konferencji Episkopatu Polski do spraw Służby Zdrowia, biskup warszawsko-praski Romuald Kamiński wystosował list do ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego, w którym wyraża podziękowanie za wyjątkowe zaangażowanie, kompetentne decyzje, a także nieustanną troskę o personel medyczny i o wszystkich zakażonych, chorych w kwarantannie i pacjentów placówek medycznych. Wyraził także współczucie z powodu różnych oskarżeń i insynuacji, które padają pod adresem ministra Łukasza Szumowskiego i jego rodziny.

Mówi ks. Arkadiusz Zawistowski, Krajowy Duszpasterz Służby Zdrowia.

 

W liście znalazły się słowa Jana Pawła II z encykliki Evangelium vitae: „Wasz zawód każe Wam strzec ludzkiego życia i służyć mu”.

W liście do ministra hierarcha cytuje słowa św. Józefa Moscatiego, profesora i lekarza: „Kochaj prawdę, okaż, jakim jesteś, bez udawania, bez obaw i oglądania się na innych. A jeśli prawda kosztuje cię prześladowanie, to je przyjmij, a jeśli udrękę, znoś ją”.