1 marca 2021

W piątek premier Mateusz Morawiecki oficjalnie otworzył konsultacje społeczne w tej sprawie. Krajowy Plan Odbudowy opisuje, w jaki sposób Polska zamierza wykorzystać unijne środki z Funduszu Odbudowy.

Polska w ramach unijnego Funduszu Odbudowy otrzyma ponad 57 miliardów euro, z czego 23 miliardy to bezzwrotne dotacje, a resztę stanowią pożyczki. Jak mówi Mieczysław Kasprzak, poseł ludowców, Krajowy Plan Odbudowy jest ważnym dokumentem warunkujący to co będzie się działo z naszym krajem i gospodarką przez najbliższe lata.

Rzecznik PSL-u Miłosz Motyka mówił, że rolnictwo też ucierpiało na skutek pandemii koronawirusa. Powiedział, że w nowym planie, rząd przewidział na rolnictwo 2 i pół miliarda złotych na 5 lat. Według niego, kwota ta powinna być kilkukrotnie powiększona, a pieniądze powinny być przeznaczone między innymi na odbudowę przemysłu rolno-spożywczego.

 

Jutro odbędzie się spotkanie konsultacyjne Krajowego Planu Odbudowy spotkanie dotyczące komponentów 'Zielonej energii i zrównoważonej mobilności’. Harmonogram konsultacji oraz terminy i adresy do przekazania uwag są dostępne na stronie internetowej rządu: kpo.gov.pl.

 

Agnieszka Bojda