10 stycznia 2019

Fot. LO S.Prezentek

Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek w Rzeszowie to najlepsze liceum na Podkarpaciu – tak wynika z najnowszego rankingu portalu edukacyjnego Perspektywy. W skali kraju szkoła zajęła 29 miejsce.

34 lokatę w Polsce zajęło I Społeczne LO w Tarnobrzegu im. Jana Hetmana Tarnowskiego. 38 miejsce zajęło I LO im. Mikołaja Kopernika w Krośnie.

Ranking liceów tutaj

Spośród techników najlepsze na Podkarpaciu okazało się Technikum nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w ZS w Jaśle, które zajęło 27 miejsce w kraju.

Ranking techników tutaj

Ranking Liceów i Techników „Perspektywy” 2019 został przygotowany po raz 21. To w sumie kilka zestawień, najważniejsze to ogólnopolski ranking liceów, a drugie – ogólnopolski ranking techników. Do tego rankingi maturalne i ranking szkół olimpijskich. Przygotowano również zestawienia wojewódzkie (oddzielne dla liceów i techników), które są wyciągami z głównych rankingów ogólnopolskich.

W tym roku kapituła wzięła pod uwagę wyniki ponad 2,1 tys. liceów i ponad 1,7 tys. techników. Oceniając szkoły brała pod uwagę sukcesy uczniów w olimpiadach, wyniki matur oraz w przypadku szkół technicznych wyniki z egzaminów zawodowych.

Małgorzata Oczoś-Błądzińska