23 lutego 2021

Nad uchwaleniem miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego „Dworzec” mają dziś dyskutować radni. O 8.30 zdalnie rozpoczęła się sesja Rady Miasta Rzeszowa, bez udziału prezydentów po złożonej rezygnacji przez Tadeusza Ferenca z pełnionej funkcji.

Plan zagospodarowania przestrzennego „Dworzec” obejmuje obszar o powierzchni ok. 14 ha. Ma objąć ulice: Kochanowskiego, Żółkiewskiego, Grottgera, Św. Mikołaja, Bardowskiego, Batorego, a Plac Kilińskiego w Rzeszowie. Plan ma określić usytuowanie dworca autobusowego, który pierwotnie planowany był po północnej części tego terenu. Teraz, jak mówił na naszej antenie Robert Kultys, radny miasta Rzeszowa klubu PiS, pojawiła się nowa propozycja.

Koszt budowy dworca, jak mówił Robert Kultys, oszacowany wstępnie na 130 mln zł byłby dużym obciążeniem dla budżetu miasta. Dlatego warto zastanowić się nad propozycją złożoną przez inwestora – mówił na naszej antenie radny klubu PiS.

Robert Kultys zapytany czy radni klubu PiS wytypowali już swojego kandydata na prezydenta Rzeszowa powiedział, że rozmowy personalne trwają. „Wielu z nas wydaje się, że najlepszą kandydatką byłaby Ewa Leniart” – dodał. Jednak zaznaczył, że ostateczną decyzję w sprawie przedstawienia kandydatów na prezydentów w miastach wojewódzkich podejmuje zarząd główny partii. 

 

 

 

Małgorzata Oczoś-Błądzińska