6 czerwca 2022

Mówiąc o piłce nożnej, większość osób wciąż skupia się na treningu fizycznym, zapominając często o sferze psychicznej piłkarzy. Jak ważny jest trening mentalny, przekonali się piłkarze Chemika Pustków, drużyny występującej w dębickiej klasie okręgowej.

Zawodnicy z Pustkowa już wcześniej nie mieli problemów z wygrywaniem,  jednak po spotkaniu z psychologiem, w dwóch meczach strzelili rywalom…20 bramek, tracąc jedną. 

Spotkania z psychologiem, to w Chemiku Pustków żadna nowość, jednak ważne by zwrócić na ten aspekt większą uwagę, bo o treningu  mentalnym, często zapomina się w klubach z wyższych lig. Warsztaty w sali konferencyjnej KS Chemik poprowadziła psycholog Justyna Sok, która z wykształcenia jest także psychotraumatologiem i pedagogiem. W wydarzeniu wzięło udział 15 zawodników. Tematykę spotkania przedstawia Justyna Sok.

Trening mentalny to rozwój sportowca na wielu płaszczyznach. Coraz więcej sportowców i trenerów zgadza się z badaniami naukowców, które ukazują, że sukces w sporcie to w 70-80% psychika, sfera mentalna danego zawodnika.

 

Po warsztatach, osoby wspomagające działalność KS Chemik otrzymały grawery pamiątkowe. Wyróżnione osoby tp psycholog Justyna Sok, psycholog Sylwia Jeniec, Maciej Mazur – właściciel Water Studio oraz sportowiec Piotr Kozik.

Od zakończenia warsztatów, piłkarze KS Chemik rozegrali dwa spotkania. W pierwszym, pokonali w Mielcu tamtejszą Smoczankę 5:1, natomiast w miniony weekend, na własnym stadionie rozgromili Płomień Zagorzyce aż 15:0! Warto w tym miejscu wspomnieć o zawodnikach rywala Chemika. Do spotkania, piłkarze z Zagorzyc przystąpili w dziewięciu, a spotkanie kończyli w ośmiu. Mimo tego, podjęli walkę z wymagającym przeciwnikiem i za to należą się im słowa uznania. Relacja Witolda Gąsiorowskiego, członka zarządu KS Chemik Pustków.

Po 34 kolejce spotkań, KS Chemik zajmuje drugie miejsce w tabeli piłkarskiej klasy okręgowej grupa Dębica (64 punkty).  Pierwsza jest Lechia Sędziszów Małopolski (73 punkty), która przegrała w tej serii spotkań z Kolorado Wola Chorzelowska 4:5

Zdjęcia: KS Chemik

Piotr Mazurkiewicz