7 lutego 2022

Wykrycie blisko 143 gramów marihuany to wynik wspólnych działań funkcjonariuszy podkarpackiej Krajowej Administracji Skarbowej i niżańskich policjantów. W ujawnieniu narkotyków pomogła labradorka Rubi, która od niedawna pracuje w strukturach KAS na Podkarpaciu.

Niżańscy policjanci z wydziału kryminalnego, wylegitymowali na terenie miasta 30-latka, którego podejrzewali o posiadanie narkotyków. Funkcjonariusze znaleźli przy nim 5 strunowych woreczków z zawartością suszu roślinnego, prawdopodobnie marihuany. Mężczyzna został zatrzymany.

Dalsze czynności prowadzone były z funkcjonariuszem Krajowej Administracji Skarbowej wraz z psem Rubi. W trakcie przeszukania mieszkania zatrzymanego mężczyzny, labradorka Rubi wywąchała pojemnik wypełniony woreczkami foliowymi z suszem marihuany, w ilości blisko 143 gramów. 30-letni mężczyzna usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków. Czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do 10 lat. Dalsze postępowanie prowadzi KPP w Nisku – poinformowała Edyta Chabowska, rzecznik Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie.

Wykrycie narkotyków to pierwszy sukces niespełna rocznej Rubi na służbie. Labradorka, wyszkolona w wyszukiwaniu narkotyków, od kilku tygodni wspiera w działaniach funkcjonariuszy Podkarpackiego Urzędu Celno- Skarbowego w Przemyślu.

Małgorzata Oczoś-Błądzińska