9 października 2020

Na taką imprezę Gmina Lesko, Bieszczady i całe Podkarpacie czekało od lat. Stało się! Lesko dołączyło do grona elitarnych miejsc w Polsce, w których toczyć się będzie Runmagedon - najbardziej ekstremalny cykl biegów przeszkodowych w Europie. U nas o nazwie „Runmagedon Lesko - Brama Bieszczad”.

Pot, ból, krew i łzy często towarzyszyć będą zmaganiom człowieka z jego możliwościami fizycznymi, psychicznymi, z przeszkodami towarzyszącymi mu w trakcie biegu. Bagna, ogień, woda, głębokie rowy, to tylko niektóre z nich. Runmagedon to impreza dla ludzi z charakterem, twardych, kochających bezgranicznie sport. Na taką imprezę Lesko czekało od wielu lat. Dołączyliśmy tym samym do grona tak prężnych miast jak Warszawa, Kraków, Wrocław, czy Trójmiasto. Wielki to dla nas zaszczyt i honor, z którego wywiążemy się godnie i profesjonalnie.

24-25 października br. zawodnicy wystartują w trzech konkurencjach: Rekrut – 6 km, Hardcore by Under armour – 21 km i 70 przeszkód oraz Ultra – 42 km ze 140 przeszkodami. Taki zestaw to naprawdę nie przelewki. Jak piszą na stronach internetowych organizatorzy, przed uczestnikami otworzą się piekielne wrota. Nie zapominajmy przecież, że Bieszczady mogą dołożyć swoje naturalne przeszkody w postaci październikowej pluchy i ulew, czego oczywiście zawodnikom absolutnie nie życzymy 😉

Podeszliśmy do organizacji imprezy z wielkim zaangażowaniem. Do współpracy z nami przystąpiły ośrodki i pensjonaty wypoczynkowe bezpłatnie kwaterując organizatorów. Są to: Hotel Szelców, Kompleks Rekreacyjno – Wypoczynkowy Summer & Ski, Pensjonat Gawra, Hotel Salamandra, Osada Podróżnika, Hotel Skalny Spa z Polańczyka, Nati Bar jak też koła gospodyń wiejskich ze Średniej Wsi, Hoczwi i Huzel przygotowujące regionalne posiłki. Ochotnicze straże pożarne z Łukawicy, Jankowiec, Średniej Wsi, Dziurdziowa, Hoczwi, Manasterca zajmą się ochraną imprezy. Jak widać postawiliśmy na współpracę i jednocześnie promocję swoich miejscowych przedsiębiorców, społeczników i stowarzyszeń, gdyż uważamy, ze one są naszym atutem, naszą siłą. Jak pisze na swoim fanpage burmistrz miasta i gminy Adam Snarski – „ Chcemy pokazać wszystkim przybyłym, że Lesko to świetnie zorganizowane zespoły ludzkie, gotowe do współpracy i pomocy przy tak ważnym, na skale europejską, wydarzeniu”.

Nie byłoby możliwości zorganizowania tak wielkiej imprezy gdyby nie wsparcie ze strony Leskiego Centrum Edukacji i Sportu, Leskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego, a w szczególności gdyby nie wsparcie Urzędu Marszałkowskiego w formie zlecenia organizatorom imprezy działania promocyjnego województwa w trakcie trwania eventu opiewającego na kwotę 8 tys. złotych, za co serdecznie dziękujemy Panu Marszałkowi Władysławowi Ortylowi oraz Panom Wicemarszałkom -Piotrowi Pilchowi i Stanisławowi Kruczkowi.

Cieszy nas, że chętnych do udziału w leskiej edycji nie brakuje. Na dzień 1 października br. w formule Hardcore by under armour zajętych było już 74% miejsc, nie dużo gorzej wyglądają pozostałe dwie formuły. Oj, będzie więc się działo!

Dziękując pomysłodawcom i organizatorom imprezy Extreme Events sp. z o.o. jeszcze raz zapraszamy do udziału w tym wielkim dla nas i całych Bieszczadów wydarzeniu.

Zostań wolontariuszem!

Tymczasem trwa kompletowanie składu aktywnych wolontariuszy. Poszukujemy ambitnych i pomysłowych osób, które chcą poznać świat Runmageddonu od podszewki i dołożyć cząstkę siebie do organizowania najlepszych biegów przeszkodowych OCR w Polsce. Współpracować z nami może każdy z Was! Jedyny warunek, to ukończone 16 lat (osoby, które nie ukończyły 18 lat mogą brać udział w wolontariacie wyłącznie za pisemną zgodą rodziców/opiekunów prawnych). Wasza pomoc będzie potrzebna szczególnie w dniu zawodów, kiedy to będzie trzeba podtrzymać na duchu i nie tylko umęczonych zawodników zmierzających się z licznymi przeszkodami na trasie, a także w strefie startu i mety oraz w biurze zawodów. Szczegółowych informacji zasięgniecie na www.runmageddon.pl/wolontariat , gdzie możecie wypełnić formularz zgłoszeniowy.

 

Jak zostać wolontariuszem?

1) Zarejestruj się na stronie www.runmageddon.pl

2) Wybierz imprezę Runmageddon Lesko – Brama Bieszczad i zgłoś się przez formularz na wybraną przez siebie strefę.

3) Po Twoim zgłoszeniu, poczekaj na telefon od Koordynatora Wolontariatu i potwierdź swój udział w wybranym terminie.

4) Podpisz niezbędne dokumenty.

5) Przyjedź na event i baw się dobrze!

6) Po zakończonych działaniach nie zapomnij o odprawie, rozliczeniu i wypełnieniu ankiety zwrotnej. Udział w wolontariacie gwarantuje bogaty pakiet benefitów! Sprawdź!

 

Tekst: Grażyna Kaznowska – Biuro Promocji, Kultury i Turystyki Urzędu Miasta i Gminy Lesko

Piotr Mazurkiewicz