17 czerwca 2020

W lipcu rozpocznie się przebudowa drogi powiatowej w miejscowości Zdziechowice (gmina Zaklików). To jedna z 3 inwestycji drogowych na terenie powiatu stalowowolskiego, dofinansowanych w tym roku w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.

Przebudowa drogi powiatowej nr 1002R Budki Dolne – Zdziechowice obejmie odcinek drogi o długości 1 750 metrów, a zakres prac przewiduje:

– przebudowę jezdni ( nawierzchnia wraz z podbudową),

– budowę ciągu pieszo-rowerowego o długości 1 719 metrów i szerokości 2,65 m,

– odmulenie istniejących rowów,

– przebudowę istniejących zjazdów,

– utwardzenie poboczy kruszywem

– wykonanie oznakowania pionowego, poziomego, montaż urządzeń bezpieczeństwa ruchu

– przebudowę skrzyżowania z drogą gminną w miejscowości Radna Góra.

Wartość robót po przetargu wynosi 1,7 mln zł, z czego aż 75% tej kwoty, czyli 1,27 mln zł będzie stanowiło dofinansowanie w ramach FDS. – Inwestycja fizycznie rozpocznie się w lipcu i zakończy najpóźniej w październiku tego roku. Co istotne dla mieszkańców – prace będą prowadzone w taki sposób, że przez cały okres remontu droga będzie przejezdna. Chcę podkreślić, że Powiat Stalowowolski systematycznie i konsekwentnie poprawia stan zarządzanych przez siebie dróg na terenie gminy Zaklików. Obecnie będzie to droga w Zdziechowicach, a ostatnio zmodernizowaliśmy drogę Zaklików – Borów – mówi wicestarosta stalowowolski Mariusz Sołtys.

Wykonawcą inwestycji będzie Przedsiębiorstwo Drogowe Sp. z o.o. ze Staszowa.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Stalowej Woli.

Piotr Mazurkiewicz