18 czerwca 2019

zdj. www.podkarpacka.policja.gov.pl

Podkarpacka policja rozpoczęła coroczną akcję „Bezpieczne wakacje”. Jak zawsze w tym okresie funkcjonariusze prowadzą działania wielopłaszczyznowo. To troska o bezpieczeństwo podróżujących, wypoczywających nad wodą, czy rozpoczęte kilka tygodni wcześniej działania profilaktyczne i edukacyjne w szkołach.

Więcej patroli pojawi się m.in.: nad Zalewem Solińskim, nad Jeziorem Tarnobrzeskim, na turystycznych szlakach Bieszczadów, przy kąpieliskach i rzekach, a więc wszędzie tam, gdzie lubimy odpoczywać. Od 1 lipca, do 31 sierpnia działać będą sezonowy Posterunek Policji w Solinie i nad Jeziorem Tarnobrzeskim. Policjanci, jak co roku będą czuwać nad bezpieczeństwem turystów zarówno tych, którzy wypoczywają na lądzie, jak i tych wypoczywających nad wodą – mówi nadkomisarz Marta Tabasz-Rygiel, Rzecznik Prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie. Łącznie do powiatów Policja wysyła dodatkowych 34 funkcjonariuszy. 

-Początek wakacji to również długi świąteczny weekend – mówi komisarz Paweł Grześ z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Rzeszowie. –Od środy, 19 czerwca będzie więcej patroli na drogach, nie tylko w oznakowanych i nieoznakowanych samochodach, ale także na motocyklach. Komisarz Paweł Grześ dodaje, że nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu i nadmierna prędkość to najczęstsze przyczyny wypadków drogowych. – Na okres wakacji wyznaczono stałe punkty kontroli autokarów. Każdy może zgłosić potrzebę skontrolowania stanu technicznego pojazdu, uprawnień kierowcy oraz jego trzeźwości.

„Alkohol – ograniczona dostępność” – to akcja Wydziału Prewencji podkarpackiej policji. –Będzie więcej kontroli. Chcemy sprawdzić, gdzie dzieci bez problemu mogą kupić alkohol -mówi podinspektor Alina Pieniążek.

Podczas ubiegłorocznych wakacji na podkarpackich drogach doszło do 262 wypadków, w których rannych zostało 349 osób. Życie na drodze straciło 29 osób. W ciągu wakacji policjanci ujawnili i udaremnili dalszą jazdę 594 nietrzeźwym kierowcom.

POSŁUCHAJ:

Agnieszka Radochońska-Kloc