13 sierpnia 2021

Fot. www.carpathia.rzeszow.pl

Ostatnie przygotowania do Rzeszów Carpathia Festiwal. 17. edycja odbędzie się w dniach 20-22 sierpnia. Przesłuchania i koncert główny zaplanowano w Filharmonii Podkarpackiej.

Do tegorocznej edycji festiwalu zgłoszono ponad 170 piosenek autorskich. Jury, złożone z muzyków, nauczycieli śpiewu, wyłoniło 15 finalistów. Wśród nich reprezentanci z Polski, z Portugalii, Kanady, Ukrainy, Łotwy. Z Podkarpacia do złotej piętnastki zakwalifikowały się dwie wokalistki.

Każdy z finalistów reprezentuje wysoki poziom artystyczny – powiedziała w Radiu VIA Anna Czenczek, pomysłodawczyni i dyrektor Festiwalu Carpathia.

Przesłuchania konkursowe odbędą się 21 sierpnia. Zwycięzców poznamy dzień później. W niedzielę o godz. 18 odbędzie się koncert laureatów, a po nim koncert zatytułowany „Czas nas uczy pogody”, podczas którego zaproszeni artyści i uczniowie Centrum Sztuki Wokalnej wykonają piosenki, do których słowa napisał Jacek Cygan. On sam także wystąpi na scenie – zdradziła nam Anna Czenczek.

Główną nagrodą w festiwalu jest promocja zwycięzcy w postaci dofinansowania wydania płyty lub kosztów organizacji trasy koncertowej w wysokości 15.000 zł, zaproszenie do koncertu w przyszłorocznej edycji festiwalu oraz pamiątkowa statuetka. Jury przyzna również nagrody specjalne za największą osobowość sceniczną.

Organizatorem Festiwalu Carpathia jest Centrum Sztuki Wokalnej i Urząd Miasta Rzeszowa.

Patronat medialny sprawuje Radio VIA

Małgorzata Oczoś-Błądzińska