6 grudnia 2021

Rzeszowski ekologiczny tabor autobusowy znów się wzmocni. Miasto kupi kolejne autobusy elektryczne i gazowe.

Przetarg na zakup kolejnych autobusów już został ogłoszony. Jest podzielony na części. Pierwsza z nich obejmuje zakup 10 autobusów 12-metrowych, niskopodłogowych, zasilanych gazem CNG oraz, jeśli pozostaną wolne środki w ramach przetargu, zakup dodatkowych sześciu autobusów tego samego typu. Druga część dotyczy zakupu dwóch przegubowych autobusów 18-metrowych, zasilanych gazem CNG, trzecia natomiast dwóch przegubowych autobusów 18-metrowych zasilanych energią elektryczną.

Przetarg zostanie rozstrzygnięty w przyszłym roku. Autobusy gazowe z pierwszej części przetargu maja dotrzeć do Rzeszowa w ciągu 54 tygodni od daty podpisania umowy z firmą, która zwycięży w postępowaniu przetargowym. Jeśli chodzi o drugą cześć to pojazdy przyjadą do Rzeszowa w ciągu 43 tygodni od podpisania umowy, w przypadku trzeciej części termin to 60 tygodni.

Zakup pojazdów jest możliwy dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej, ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

Rzeszów dysponuje obecnie 226 autobusami. Średnia ich wieku to 8 lat.

 

 

 

inf.UMRZ