15 lutego 2019

fDi Magazine, opiniotwórcze pismo z Grupy Financial Times opublikowało najnowszy ranking „Polish Cities of the Future 2019/20”, w którym wysokie miejsce zajął Rzeszów.

Nasze miasto zwyciężyło w dwóch kategoriach miast średnich: Kreowanie Przyjaznych Warunków dla Rozwoju Biznesu oraz Kapitał Ludzki i Lifestyle. W wyżej wymienionych kategoriach brane były pod uwagę takie czynniki jak m.in. procent ludności z wyższym wykształceniem, łączna liczba firm w sektorze opartym na wiedzy, liczba wyższych uczelni, liczba mieszkańców z wyższym wykształceniem na 100 000 ludzi, gęstość zaludnienia, czy też odsetek zagranicznych studentów uczących się na wyższych uczelniach.

W kategorii Kreowanie Przyjaznych Warunków dla Rozwoju Biznesu za Rzeszowem znalazły się: Gdynia, Zielona Góra, Bielsko-Biała oraz Gliwice. Z kolei w kategorii Kapitał Ludzki i Lifestyle wyprzedziliśmy Tarnów, Gdynię, Chorzów oraz Toruń.

W ostatecznej klasyfikacji, w kategorii miast średnich, Rzeszów znalazł się na 4. miejscu wśród polskich miast przyszłości 2019/20. Pierwsze trzy miejsca zajęły następujące miasta: Gdynia, Chorzów i Tychy.

Nagrody fDi zostaną wręczone w Cannes podczas Międzynarodowych Targów Nieruchomości i Inwestycji (MIPIM 2019).

informacja prasowa