3 lipca 2019

Od 24 do 30 czerwca 2019 w rosyjskim Kazaniu odbyły się Mistrzostwa Europy Juniorów w skokach do wody. Do rywalizacji na trampolinach i wieżach przystąpiło 170 zawodników z 25 państw.

Nasz kraj, nasze miasto i klub Stal Rzeszów reprezentowała sześcioosobowa grupa podopiecznych trenera Grzegorza Kozdrańskiego: Aleksandra Błażowska, Justyna Ciskał, Maria Łukaszewicz, Karolina Wolska, Filip Jachim i Robert Łukaszewicz. Mimo bardzo utrudnionych warunków treningowych – w Rzeszowie zawodnicy mogą trenować tylko na trampolinie 1 metrowej, skoczkowie Stali jak „równy z równym” rywalizują z najlepszymi zawodnikami w Europie. Świadczą o tym uzyskane wyniki: 6 miejsce Filipa Jachima w konkursie skoków z wieży, 6 miejsce duetu Robert Łukaszewicz – Filip Jachim w konkursie skoków synchronicznych z wieży, 9 miejsce duetu Justyna Ciskał – Karolina Wolska skokach synchronicznych z trampoliny 3 m, oraz 11 miejsca w finałach Aleksandry Błażowskiej (trampolinia 1 m) i Roberta Łukaszewicza (wieża).

Rzeszowscy skoczkowie do wody wciąż, z powodu braku odpowiedniej bazy w naszym mieście zmuszeni są do przygotowywania się do najważniejszych zawodów wyjeżdżając na baseny w Poznaniu i Łodzi. Całe środowisko skoków do wody od lat z nadzieją czeka na budowę nowego basenu na ulicy Matuszczaka, który umożliwiłby profesjonalny proces treningowy.

Źródło: Stal Rzeszów

Piotr Mazurkiewicz