24 października 2020

93 zadania podzielone na trzy kategorie zakwalifikowały się do Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2021 rok.

W pierwszej kategorii zadań ogólnomiejskich znalazło się 14 projektów. W drugiej kategorii osiedlowej jest 34 zadania, a w trzeciej obejmującej projekty miękkie jak np. koncerty, imprezy osiedlowe zakwalifikowano 45 zadań.

Jak mówi Robert Walawender, przewodniczący Komisji ds. Budżetu Obywatelskiego sytuacja związana z pandemią nie zniechęciła mieszkańców. Zaproponowane projekty są ciekawe i nowatorskie.

W trzeciej kategorii, znalazły się m.in. takie imprezy jak koncert: “Jednego Serca, Jednego Ducha”, Piknik Nauki “Eksploracje” oraz osiedlowe pikniki.

W tym roku miasto na realizacje zadań w ramach RBO przeznaczyło 8 mln zł. O tym, które z projektów będą realizowane zdecydują mieszańcy poprzez głosowanie, które rozpoczęło  się w piątek 23 października i potrwa do 2 listopada. Wyniki będą znane 3 listopada. Głosować przez internet mogą jedynie osoby zameldowane w Rzeszowie mające telefon komórkowy lub skrzynkę email. Głosowanie w formie papierowej odbywa się w punktach Urzędu Miasta Rzeszowa.

Lista projektów tutaj