11 września 2021

Do przyszłorocznej edycji budżetu obywatelskiego rzeszowianie zgłosili 102 projekty. Głosowanie potrwa do 8 października.

Patrząc z perspektywy kilku lat należy powiedzieć, że Rzeszowski Budżet Obywatelski świetnie spełnia swoją rolę. Idea samorządności polega przecież na tym, aby oddawać inicjatywę w ręce mieszkańców. Poprzez budżet obywatelski mieszkańcy decydują jakie inwestycje są im najbardziej potrzebne a my je realizujemy. Rosnące zainteresowanie tym budżetem pokazuje, że mieszkańcy chcą mieć wpływ na to jak się im żyje w mieście – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Głosowanie na projekty RBO 2022 przeprowadza się w formie:

1. elektronicznej – za pośrednictwem elektronicznej karty do głosowania, zamieszczonej na stronie internetowej rbo.erzeszow.pl;

2. papierowej – za pośrednictwem karty go głosowania, możliwej do pobrania z BIP-u, bądź w punkcie do głosowania, wrzuconej osobiście do urny w punkcie do głosowania, po weryfikacji tożsamości osoby głosującej, przeprowadzonej przez pracownika Urzędu Miasta Rzeszowa, na podstawie dokumentu tożsamości ze zdjęciem.

Lokalizacja punktów do głosowania w formie papierowej lub elektronicznej.

-Kancelaria Ogólna Urzędu Miasta Rzeszowa, ul. Rynek 1,

-Punkt Obsługi Mieszkańców UM w Galerii Handlowej „NOWY ŚWIAT”

-Punkt Obsługi Mieszkańców UM  w Centrum MILLENIUM HALL

-Punkt Obsługi Mieszkańców UM w Centrum Handlowym PLAZA

-Punkt Obsługi Mieszkańców UM w Galerii RZESZÓW.

-Punkt Informacyjny UM ul. Kopernika 15,

-Punkt Informacyjny UM ul. Okrzei 1.

Osoba uprawniona do udziału w konsultacjach może oddać głos na jedno zadanie w każdej z trzech kategorii.

Wyboru dokonuje się poprzez wpisanie w odpowiedniej rubryce karty do głosowania numeru zadania, zgodnie z listą zadań przyjętych do głosowania.

Głosowanie odbywa się w dniach od 10 września do 8 października 2021 r.

Kwota przeznaczona na RBO na 2022 r. – 8,2 mln zł

inf. UMRZ