9 sierpnia 2019

Jeszcze prawie 500 wolnych miejsc zostało w akademikach Politechniki Rzeszowskiej a około 400 w akademikach Uniwersytetu Rzeszowskiego. Uniwersytet Rzeszowski posiada pięć głównych akademików. Wszystkich miejsc, którymi dysponuje Uniwersytet Rzeszowski jest 2240  z czego pozostało 400 wolnych miejsc. Jak mówi rzecznik prasowy Uniwersytetu Rzeszowskiego Marcin Ulita ceny pokoi oscylują między 270 a 650 zł. 

O przyznaniu miejsca w akademiku decyduje kolejność złożenia wniosku oraz to z jak daleka jest student. Samorząd Studentów Uniwersytetu Rzeszowskiego prowadzi akcję „Znajdź swój metr kwadratowy”, która pomaga studentom w poszukiwaniu lokum. Wnioski o przyznanie akademika można składać do wyczerpania miejsc.

Politechnika Rzeszowska posiada siedem akademików, w których łącznie jest 1900 miejsc z których pozostało około 500. Ceny pokoi zależą od standardu mówi kierownik osiedla studenckiego Kamila Biskup. 

O przyznaniu akademika na Politechnice Rzeszowskiej decyduje odległość od miejsca zamieszkania studenta oraz dochód na jednego członka rodziny. Samorząd PRZ prowadzi także akcje „Pokój dla żaka”, której celem jest pomoc w znalezieniu zakwaterowanie dla studentów. Akcja potrwa do końca września. 

Agnieszka Bojda