9 września 2018

Już po wraz siódmy mieszkańcy Rzeszowa, wzięli udział w narodowym czytaniu. W ubiegłą sobotę przy fontannie multimedialnej, można było usłyszeć fragmenty ,,Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego.

Tegoroczna lektura została wybrana nieprzypadkowo. Prezydent Andrzej Duda ogłosił, że  ,,Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego doskonale wpisuje się w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W ramach Narodowego Czytania, 8 września przy fontannie multimedialnej w Rzeszowie, zebrali się zarówno dorośli jak i mniejsi czytelnicy. Fragmenty powieści Żeromskiego, czytali mieszkańcy Rzeszowa oraz zaproszeni goście w tym m.in. politycy, nauczyciele i dziennikarze. Nie zabrakło również atrakcji dla najmłodszych.
W trakcie wydarzenia, zorganizowano pokaz mydlanych baniek, quiz wiedzy, dzieci miały również możliwość uczestniczyć w zabawie malowania na folii, oraz w warsztatach rękodzieła. Klimat ,,Przedwiośnia” stwarzała również foto-budka, w której można było zrobić sobie zdjęcie, będąc ubranym w kreacje i rekwizyty mody 20- lecia międzywojennego. Modne stroje z tamtego okresu, prezentowane były również za pomocą wystawy.

 

 

Koordynatorem wydarzenia była Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie, zaś partnerami  Estrada Rzeszowska, Fundacja Aparat Caffe oraz Teatr „Maska”.

Arleta Blok