8 maja 2019

Wspólne działania kontrolne w zakresie transportu drogowego, a dokładniej stanu technicznego samochodów prowadzą dziś i jutro podkarpaccy policjanci razem z Wojewódzką Inspekcją Transportu Drogowego w Katowicach oraz Podkarpackim Inspektoratem Transportu Drogowego w Rzeszowie.

O godzinie 9:00 w Rzeszowie została uruchomiona mobilna stacja diagnostyczna. Tylko w pierwszej godzinie na 5 skontrolowanych samochodów ciężarowych, jeden został dopuszczony do dalszej jazdy. Najczęstsze usterki to luzy w układach kierowniczych albo wycieki.

Stacja diagnostyczna wyposażona jest w najnowocześniejszy sprzęt, który ma pomóc wyeliminować niesprawne, niebezpieczne i zatruwające środowisko pojazdy. Wybrane samochody do kontroli kierują funkcjonariusze podkarpackiej drogówki. To nie tylko samochody ciężarowe, ale także busy i samochody osobowe.

Mobilna stacja diagnostyczna jest zautomatyzowana i posiada swoje niezależne źródło zasilania. Jej konstrukcja pozwala na rozstawienie stacji w najmniejszych punktach kontrolnych.

 

POSŁUCHAJ:

Agnieszka Radochońska-Kloc