21 kwietnia 2022

Fot. Grzegorz Bukala / UM Rzeszow

9 osób stworzy zarząd rzeszowskiej Społecznej Rady Kultury działającej przy prezydencie miasta. Na jego czele stanie Ilona Dusza - Kowalska.

Spotkanie kandydatów na członków zarządu rady odbyło się w środę. Spośród 13 osób wybrano do niego 9, a następnie spośród nich ścisłe, trzyosobowe prezydium. Na jego czele stanie Ilona Dusza – Kowalska. Wiceprzewodniczącym rady będzie Bartłomiej Skubisz, a sekretarzem Aneta Adamska – Szukała.

Skład zarządu uzupełnią: Leszek Kuchniak, Beata Kuman, Krystyna Lenkowska, Barbara Olearka, Bartłomiej Skubisz, Piotr Woroniec oraz Robert Wróbel.

– W Rzeszowie w dziedzinie kultury dzieje się bardzo dużo, mamy mnóstwo imprez i wydarzeń. Liczę, że dzięki współpracy z radą nasze działania będą jeszcze lepsze i uda nam się stworzyć kalendarz niepowtarzalnych wydarzeń. Gratuluję członkom zarządu i bardzo się cieszę, że udało się go wybrać tak sprawnie – mówi Krystyna Stachowska, wiceprezydent Rzeszowa, której podlega kultura.

-Wszyscy zebraliśmy się tutaj aby wznieść się poza dziedziny, które reprezentujemy i wspólnie działać na rzecz całej kultury w Rzeszowie. Dobrze się rozumiemy i chcemy pomóc wypracować wieloletnią strategię kultury dla miasta -powiedział Bartłomiej Skubisz.

Kultura jest kolejną dziedziną, w której powołano w Rzeszowie społeczną radę. Wcześniej w podobny sposób wybrano skład społecznych rad kobiet i sportu. W każdej z nich zasiadają społecznicy, których zadaniem będzie współpraca w władzami miasta w dziedzinach, które reprezentują. Taki model zarządzania Rzeszowem przyjął prezydent Konrad Fijołek, którego celem jest budowa społeczeństwa obywatelskiego, mającego szeroki wpływ na to, co dzieje się w mieście.

inf.pras.