5 listopada 2018

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Rzeszowie jako jedyna w Polsce umożliwia zdalne zamówienia książek z dostawą kuriera w dowolne miejsce w kraju.

Jest to efekt projektu informatycznego realizowanego na terenie tej placówki od 2016 roku do 30 września bieżącego roku.

Od 1 października wypożyczanie książek w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Rzeszowie stało się łatwe i szybkie.

Seweryn Kolano, kierownik Biura Obsługi Informatycznej Systemu Bibliotecznego w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Rzeszowie zapewnia, że działają wszystkie usługi, funkcjonuje nowy katalog, nowa strona internetowa i aplikacja mobilna na wszystkie systemy.

– System działa sprawnie i nie jest skomplikowany. Nawet komputerowy laik powinien sobie poradzić – dodaje  Seweryn Kolano.

O zwrocie książek również nie musimy pamiętać, przypomni nam o tym system, który umożliwia prolongowanie z dodatkowym kanałem na aplikację mobilną.

Z wprowadzonych zmian zadowoleni są nie tylko czytelnicy. Beata Michałuszko, Dyrektor Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Rzeszowie podkreśla, że system umożliwi sprawne funkcjonowanie placówki, a przez to realizowanie misji jaką jest wspieranie działalności oświatowej.

– Wprowadzone zmiany to nowatorskie rozwiązania na skalę światową – zaznacza Seweryn Kolano.

15 listopada w Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie odbędzie się konferencja pod nazwą „Spotkajmy się w bibliotece XXI wieku”. Będzie to wydarzenie promujące wprowadzone zmiany.

fot. Urząd Miasta Rzeszowa 

Małgorzata Lewicka-Kyc