28 stycznia 2019

zdj. Weronika Krupa

7. lutego startują 25. Rzeszowskie Spotkania Karnawałowe. W skrócie, wszyscy, którzy w wydarzeniu wezmą udział mogą liczyć na sporą dawkę śmiechu, śpiewu i tańca. Formuła spotkań od lat pozostaje ta sama.

Spektakle mają korespondować z ideą karnawału i tym, co się z nim kojarzy, bo jak mówi dyrektor Teatru im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie, Jan Nowara, karnawał w teatrze rządzi się zupełnie innymi prawami.n

Jedno prawo pozostaje, mają to być znakomite przedstawienia. Ma być jak najmniej dręczenia duszy, umysłu a jak najwięcej przyjemności i radości.

Rzeszowski teatr podczas spotkań karnawałowych stawia na młodych. 8. lutego na deskach Szajna Galerii zadebiutuje Młoda Scena Teatru złożona z pasjonatów. Dziewięć osób -uczennice i uczniowie SP nr 13, Akademickiego LO przy WSIZ i I LO w Rzeszowie, swój talent szlifuje pod okiem Barbary Napieraj – pedagoga, aktorki Teatru im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie. W ich wykonaniu widzowie obejrzą Igraszki z Szekspirem.

-To przewrotny tytuł. Z naszej strony będą to igraszki, ponieważ porywamy się na coś wielkiego.

Na tym nie koniec. Podczas Spotkań Karnawałowych zadebiutuje Scena Nowej Dramaturgii, którą od nowego sezonu kieruje Martyna Łyko, reżyserka. 28 lutego finał pierwszej edycji Teatralnego Speed Datingu.

POSŁUCHAJ:

25. Rzeszowskie Spotkania Karnawałowe rozpoczną się 7 lutego i potrwają do 10 lutego. Część druga spotkań odbędzie się 28 lutego. Podczas pięciu dni widzowie obejrzą 11 wydarzeń. W programie spektakle i koncerty, czy wernisaż wystawy. 

Agnieszka Radochońska-Kloc