10 września 2018

Biuro Wystaw Artystycznych w Rzeszowie, zaprasza na wystawę Międzynarodowe Triennale Malarstwa Regionu Karpat - Srebrny Czworokąt.

Wystawa składa się z prac artystów zamieszkałych na przygranicznych terenach Polski, Ukrainy, Słowacji, Rumunii i Węgier, tworzących Euroregion Karpaty. Projekt ten realizowany jest przez Galerię Sztuki Współczesnej w Przemyślu, od 1994 roku. Współczesne malarstwo tworzone przez artystów biorących udział w konkursie, odnosi się do aktualnych problemów współczesnego pokolenia. Tegoroczna edycja konkursu cieszyła się sporym zainteresowaniem. Z pośród 262 prac, wybrano 106 obrazów. Hasło konkursu brzmiało : ,,Przyszłość Europy, jedność w wielości”. 


Grand Prix Triennale otrzymała artystka z Rzeszowa Magdalena Cywicka. Nagroda Marszałka Województwa Podkarpackiego powędrowała do Petera Lenkeya – Toth, artysty z Węgier. Volodymyr Lutsyk z Ukrainy został wyróżniony nagrodą Prezydenta Miasta Przemyśla. Artystka z Ukrainy – Mariy’a Klymenko otrzymała Nagrodę Elektromontaż  Przemyśl. 

Wystawa będzie prezentowana do 7 października 2018 r., w Biurze Wystaw Artystycznych przy ul. Sobieskiego 18 w Rzeszowie. 

Arleta Blok